CO JSOU TO LAMINÁTOVÉ PODLAHY?


Laminátová podlaha je vrstvená podlaha postavená na vodotěsné, lepené dřevovláknité desce (HDF). Všechny laminátové podlahy Quick-Step se skládají ze čtyř různých vrstev:

 • Průhledná krycí vrstva odolná proti opotřebení, která zajišťuje ochranu proti skvrnám, nárazům, poškrábání, popálení a chemikáliím používaným v domácnosti.(1)
 • Dezénová vrstva je fotografie skutečného dřeva či dlaždic ve vysokém rozlišení, přetisknutá důmyslnými tiskovými technologiemi a na povrchu pokrytá melaminovou pryskyřicí.(2)
 • Lepená nosná HDF deska, která je extrémně trvanlivá, stabilní a vysoce odolná proti vlhkosti.(3)
 • Vyrovnávací vrstva, která zaručuje dokonale vyváženou desku, jež se při správné instalaci a údržbě nevyduje ani nezbortí.(4)
 • JAK POLOŽIT LAMINÁTOVOU PODLAHU BĚHEM PÁR CVAKNUTÍ


  Společnost Quick-Step vám chce co nejvíce usnadnit život. Proto přišla s oceňovanými, patentovanými systémy položení laminátových podlah Uniclic a Uniclic Multifit. Oba systémy jsou mnohem rychlejší a pevnější než konkurenční řešení. Pokládka je díky nim skutečně snadná, dokonce i v těch nejužších zákoutích nebo pod dveřmi.

  Všechny laminátové podlahy Quick-Step je navíc možné položit přes tradiční podlahové vytápění, takže si novou podlahu můžete užívat v maximálním pohodlí. Chcete ještě něco víc a položit laminát Quick-Step na schody? I to je možné! A pokud uvažujete, jak novou podlahu nejlépe dokončit a udržovat, tak i na to jsme mysleli.

  Nejčastější dotazy

  1CO JE TO LAMINÁTOVÁ PODLAHA?
  Laminátová podlaha je vrstvená podlaha postavená na vodotěsné, lepené dřevotřískové desce (HDF). Laminátové podlahy Quick-Step se skládají ze čtyř různých vrstev: 1. TRANSPARENTNÍ KRYCÍ VRSTVA ODOLNÁ PROTI OPOTŘEBENÍ 2. DEZÉNOVÁ VRSTVA 3. LEPENÁ DŘEVOTŘÍSKOVÁ DESKA ODOLNÁ PROTI VLHKOSTI 4. VYROVNÁVACÍ VRSTVA
  2MOHU POUŽÍT LAMINÁTOVOU PODLAHU QUICK-STEP V KOUPELNĚ?
  Až donedávna společnost Quick-Step neměla laminátové podlahy vhodné pro vlhké místnosti, jako jsou koupelny. To se však změnilo s představením technologie „Hydroseal“. „Hydroseal“ je inovativní vodoodpudivá vrstva, která zabraňuje vniknutí vody do drážek v podlaze. Podlaha je tak vhodná pro vlhká prostředí, a to včetně koupelen. Takže ano, laminátová podlaha je nyní také vhodnou – a stylovou – možností pro vaši koupelnu; jen si určitě vyberte podlahu s technologií „Hydroseal“.
  3MOHU POUŽÍT QUICK-STEP LAMINÁT NA VERANDU?
  Ano, můžete. Nezapomeňte pod podlahu položit vhodnou podkladovou vrstvu Quick-Step (se zabudovanou zábranou proti vlhkosti) a vytvořit dostatečně velké dilatační spáry, aby se instalovaná podlaha mohla volně pohybovat pod sokly. Rovněž zabraňte výskytu stojící vody či jiné tekutiny na podlaze a položte ven vhodné rohože zachycující špínu. Neočekává se blednutí barev působením slunečního světla.
  4MOHU POUŽÍT QUICK-STEP LAMINÁT V KUCHYNI?
  Ano, můžete. Laminátové podlahy Quick-Step mají povrchovou vrstvu odolnou proti poškrábání a opotřebení zvanou ‚Scratch Guard‘, jež z nich tvoří dokonalou volbu i pro vaši kuchyni. Protože dřevotřísková deska je vysoce odolná proti vlhkosti, nepředstavuje rozlití sklenice vody na podlahu žádný problém. Doporučujeme však co nejrychleji odstranit jakoukoli stojatou vlhkost. Laminátovou podlahu Quick-Step v kuchyni navíc budete muset čistit častěji a intenzivněji. Není zapotřebí podlahu mýt; to by se ve skutečnosti nemělo nikdy dělat. Uzavřená povrchová struktura podlahy Quick-Step však zabraňuje ulpívání špíny a prachu na podlaze. Suché čištění pomocí mikrovláknové tkaniny Quick-Step je obvykle dostatečné. Podlahy se zkosenými hranami se musí nejprve vysát. Čas od času můžete podlahu vyčistit vlhkým či mírně mokrým mopem Quick-Step z mikrovlákna a čisticím prostředkem Quick-Step rozpuštěným ve vodě.
  5MOHU POUŽÍT QUICK-STEP LAMINÁT NA SCHODY?
  Schody můžete snadno zakrýt laminátem Quick-Step pomocí profilu Quick-Step Incizo. Jedinou podmínkou je, aby schody vašeho schodiště byly rovné a nikoli zakulacené.
  6MOHU POUŽÍT LAMINÁTOVOU PODLAHU QUICK-STEP V KOMBINACI S PODLAHOVÝM VYTÁPĚNÍM?
  Kombinace laminátové podlahy Quick-Step s tradičním podlahovým vytápěním zabudovaným do vyrovnávacího potěru není žádný problém. Je však důležité instalovat podlahu „plovoucím“ způsobem a vybrat správnou podložku. Plovoucí instalace a velmi pevné spojení spojů Uniclic zajistí, že mezi prkny nebudou vznikat mezery, když bude topení zapnuté. Případné problémy s kondenzací vespod eliminuje zábrana proti vlhkosti (to není možné při lepení celého povrchu). U laminátových podlah je možná i kombinace s vytápěním a chlazením, je však nutné vzít v úvahu určitá technická opatření. Podrobnější informace naleznete v instalační příručce „Instalace laminátové podlahy Quick-Step na podlahové vytápění“. V případě topných rohoží, které mají být položeny na vyrovnávací potěr, si nejdříve přečtěte technické pokyny v instalační příručce a zjistěte u dodavatele nebo výrobce těchto topných rohoží, zda lze rohože použít v kombinaci s laminátovou podlahou. Důležité: Vždy dodržujte zvláštní pokyny k podlahovému vytápění a chlazení a požádejte svého prodejce o pokyny.
   
  Call Now ButtonZavolejte nám!