Velmi funkční premiovka

Veletrh FOR PASIV se blíží!
15.1.2019
Goopan katalog
Máme zbrusu nový katalog
29.1.2019
Goopan


Vyniknout v segmentu typových domů je skoro nemožné, ale o to je větší zájem, když se o to někdo pokusí. Nám se jeden takovýto kousek podařil, je jím prémiový dům stojící na okraji vesničky Krašovice. Majitel této dřevostavby vsadil na integrovaný přístup k návrhu budov, který poskytuje obyvatelům tepelnou pohodu, nízké účty a vynikající kvalitu vnitřního vzduchu jakož i vizuální a akustické

pohodlí.

„Silueta i celkový design domu vystihuje paralelu: tradiční ráz v moderní formě.“

Projektantka  zopakovala tradiční proporce – obdélníkový tvar a sedlovou střechu. Čímž tato jednoduchá variace venkovského domu odpovídá měřítkem i objemově, obrazu malé jihočeské vesničky. Hlavní obytnou plochu situovala do přízemí a územním plánem požadované „podkroví“ zůstalo pro částečné využití jako herna a úložný prostor. Místo hospodářských budov je k domu přimknutý přístřešek pro venkovní posezení a naproti domu namísto stodoly umístěn bazén. Celkový dojem není nabubřelý, jak jsme byli v minulosti zvyklí vídat, ale je zde cítit tradice a životnost.

„Oproti střídmému plášti dřevostavby je interiér poměrně provokativní. „

Úplně jiný je dům uvnitř, lineárně uspořádaná dispozice podpořená středovou chodbou, vyjadřuje kontrast mezi interiérem a exteriérem. Což vychází z propojení moderního bydlení s tradiční vesnickou zástavbou.


Mnohem více o této premiovce si můžete přečíst z článku webu Dřevo&Stavby, kde píše a hodnotí Dana Jakoubková, která dům navštívila a podívala se mu pod plášť.

https://www.drevoastavby.cz/drevostavby-archiv/z-redakcnich-navstev/5357-velmi-funkcni-premiovka

Comments are closed.

Call Now ButtonZavolejte nám!